Home/ثبت دامنه
ثبت دامنه-دامین رایگان-دامنه رایگان-دامنه ارزان

تضمین دهنده موفقیت برند شما:
ثبت دامنه مناسب برای کسب و کار شما

ما در مزداهاست با تجربه ثبت صدها دامنه شکیل و زیبا برای صدها کسب و کار، آماده ارائه مشاوره رایگان انتخاب نام مناسب برای شروع قدرتمند کسب و کار شما هستیم.

نام دامین مورد نظرتان را وارد و بروی دکمه ” جستجوی دامنه ” کلیک نمایید
 

COM

۴۰۹۰۰۰ تومان
  • بصورت سالیانه

NET

۵۲۹۰۰۰ تومان
  • بصورت سالیانه

INFO

۵۵۹۰۰۰ تومان
  • بصورت سالیانه

ORG

۴۹۹۰۰۰ تومان
  • بصورت سالیانه

IR

۲۹۰۰۰ تومان
  • بصورت سالیانه

دامنه یا دامین یا domain نامی یکتا و بیانگر هویت و نشانی دسترسی یک وب سایت است. هر دامنه از دو بخش تشکیل شده است؛ بخش اول نامی است انتخابی، که هر فرد می‌تواند بسته به موضوع وب‌سایت و سلیقه خود آن را انتخاب نماید؛ مانند mazdahost و بخش دوم نیز که با یک نقطه از بخش اول جدا می‌شود، پسوندی است قراردادی که از دو تا شش حرف تشکیل شده است و هر فرد می‌تواند بسته به موضوع وب‌سایت و سلیقۀ خود یکی از آن‌ها را انتخاب نماید. از متداول‌ترین پسوندهای بین‌المللی می‎توان به com،net،org،info اشاره نمود.

نام دامنه می تواند نام موسسه، برند، محصول یا فعالیتتان باشد که معرف شما در دنیای مجازی خواهد بود .
نکات کلیدی برای انتخاب دامنه مناسب به شرح ذیل است :
با معنا بوده و در ذهن بماند.
کوتاه و مختصر باشد،اما بهتر است مخفف نباشد.
با توجه به زمینه شغلی و نوع مخاطبین قابل پیش بینی و حدس باشد.
تایپ آن ساده باشد.
تا حد امکان پسوند با زمینه فعالیت تطابق داشته باشد.
معادل انگلیسی دامنه مد نظرهم گزینه خوبی برای ثبت است .
انتخاب پسوند های رایج یا ثبت انواع پسوند های مرتبط با یک نام خاص جهت جلوگیری از سو استفاده های آتی از این نام و وب سایت مرتبط با آن توصیه می گردد .
در نظر گرفتن مفاهیم مرتبط با رتبه سایت در موتور های جستجوضروری است، که در این رابطه پیشنهاد می شود نام دامنه را از میان ۵ کلمه کلیدی مرتبط با فعالیت مندرج در سایت انتخاب فرمایید.

در سلسله مراتب ثبت دامین، بعد از انتخاب نام دامین ، انتخاب پسوند مطرح می شود که هم از دید کاربران و هم از دیدگاه موتورهای جستجو حائز اهمیت است .
پسوند ها صرف از نظر از نام انتخابی ، معرف زمینه کاری و نوع ارائه خدمات سایت به مخاطبین بوده ودر برخی موارد نیز به لحاظ جغرافیایی تفکیک خوبی خواهد داشت.
پسوند های عمومی همانند com ،net ، org ،ir  را انتخاب نمائید ودر صورت امکان تمامی پسوند های آزاد نام دامنه انتخابی خود را ثبت کنیدتا علاوه بر معرفی همه جانبه در بستر اینترنت، با سو استفاده های احتمالی از نام دامنه مواجه نشوید.

از ملزومات نمایش سایت و استفاده از امکانات میزبانی تحت یک دامین خاص، تنظیم نام سرورهای سرویس هاست بر روی دامنه، جهت آدرس دهی درست به سمت سرور میزبانی وب می باشد تغییر نام سرور ها در ایران هاست به آسانی و از طریق کنترل پنل پرتال کاربری میسر خواهد بود جهت دامین هایی که توسط ایران هاست ثبت و مدیریت نمی شوند کافی است نام سرور های صحیح به ثبت کننه دامین اعلام شود تا ارتباط دامنه با فضای میزبانی ایران هاست برقرار گردد . جهت اطلاع از نام سرور های صحیح کافی است به بخش تغییر نام سرور ها مراجعه یا با بخش پشتیبانی مزداهاست در تماس باشید .